Basketbolİbrahim Kutluay: Gündemden Düşememek

Victory Dergi1 sene önce9 dakika

Her ne kadar yetenekli ve kariyerinizde bir çok başarılar da elde etmiş olsanızda tüm bunların önüne geçecek bazı etkenler olabiliyor. Özellikle sporcuların, profesyonel kariyere adım attıktan sonra önlerindeki en büyük problemlerden biri “medya”dır. Yaşadığınız her şey milyonlarca insanların önüne bir anda serilmeye başlar. Profesyonel kariyerine bir çok başarı sığdırmış ancak bu başarılarından çok medyanın magazin malzemesi olmuş bir sporcu: İbrahim Kutluay…

Asla Vazgeçmem

Aslında herşey 1998 yılında başladı. Fenerbahçe’de harika bir kariyer başlangıcı yapan Kutluay, aynı zamanda tüm gözlerin üzerinde olduğu harika da bir ilişki yaşamaktaydı. Medya için en çok ilgi duyulan olayların başında ünlü çiftlerin özel hayatları gelmekte. Kameralar karşısında mükemmel bir ilişki yaşayan Kutluay ve Akalın çifti evlenmek üzere olduklarını her fırsatta dile getiriyorlardı. Hatta 99 yılında Fenerbahçe’den Efes Pilsen’e 1 yıllığına kiralık gönderilen İbrahim Kutluay bir magazin gazetesine verdiği demeçte “Ne Kanarya’dan ne de Demet’ten vazgeçerim” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Çalkantılı Aşk Hikayesi

Herkesin beklediği üzere evlilik yoluna girmelerini beklenilen çift, 4 yıllık ilişkilerinde 3 kez evlilik haberlerini magazine taşımışlardı. Ancak bir sorun vardı. O da milli basketbolcunun evliliğe bir türlü hazır olamamasıydı. Bu süreçte Avrupa’da ve Türkiye’de harika sezonlar geçiren Kutluay; 2000 yılında AEK takımına transfer olmuştu. Tabii ki ilişkilerinin bir türlü evliliğe ulaşmamasından dolayı Akalın ilişkiyi bitirme kararı almıştı.

Avrupa’nın Zirvesine

Türk medyasında adından oldukça söz edilen İbrahim Kutluay, 00-2001 sezonunda Zeljko Obradovic‘in çalıştırdığı Yunanistan’ın dev kulübü Panathinaikos’a transfer oluyordu. Kariyerinin zirvesini yaşayan milli oyuncu 2002 yılında Euroleauge şampiyonluğu yaşayarak Türkiye adına büyük bir gurur kaynağı oldu. Başarılarının yanında aşk hayatı ile de adından oldukça söz ettiren Kutluay, dönemin gözde mankenlerinden Demet Şener ile bir birlikteliğe başlaması kendisinin ülke dışında olmasına rağmen adının magazin sayfalarınında yer almaya devam etmesine sebep oluyordu.

O Meşhur Maç

Gelelim o meşhur maça… İbrahim Kutluay, Panathinaikos takımı ile Anadolu Efes karşılaşması için İstanbul’a geldiğinde onu bekleyen hoş bir karşılama yaşanmamıştı. Demet Akalın’ın ayrılıkları sonrası çıkardığı albümünde yer alan “Unuttum” şarkısı İbrahim Kutluay için bütün salonda yankılandı. Taraftarların da eşlik etmesiyle salon deyim yerindeyse milli basketbolcuya dar geldi. Bu durumdan sonra motivasyonunu kaybeden Kutluay, beklenilenin çok çok altında bir performans ile oynadı. Efes taraftarları maç boyunca “Unuttum boyunu posunu” sözleriyle şarkıyı söylemeye devam ettiler. İşin bir diğer yönü ise o maça gelenlerin arasında İbrahim Kutluay’ın sevgilisi Demet Şener de olmasıydı. Yaşanan olaylar dönemin ünlü mankenini fazlasıyla etkilemişti. Sevgilisinin kendi ülkesinde yuhalanmasının üstüne, bir de o şarkı çalınınca Demet Şener maç boyu göz yaşlarına hakim olmadı.

Gündemden Düşmemek

2005 yılında hayatlarını birleştiren Şener ve Kutluay çifti magazin gündeminde kalmaya devam ediyordu. Mutlu bir evlilik süren çift evliliklerini bir de kız çocukla süslediler. Ancak 2015 yılında “Boşanma” haberleri ile tekrar magazin dünyasına ilk sıralardan girdiler. Bu haberleri yalanlamış olsalar da bir yıl sonra Demet Şener ‘evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını’ ve ‘aldatıldığını’ ileri sürerek boşanma davası açıyordu. Ancak Kutluay boşanmamakta ısrarcı olduğundan dolayı dava 2018 yılına kadar uzuyordu.

Harika Kariyer, Mükemmel Magazin Malzemesi

1991 yılından 2009 yılına kadar önemli takımlarda mükemmel bir kariyere sahip İbrahim Kutluay kuşkusuz ülkemiz basketbolunun en önemli figürlerinden biri. Kazandığı Euroleauge ve Türkiye’de kazandığı sayısız kupa ile pek çok spor severin gönlünü kazandı. Fenerbahçe’nin efsanesi olan ve her fırsatta bunu dile getiren Kutluay, magazin gündeminde de uzun yıllar başrol oynadığından ötürü hep ön planda yer aldı. Basketbolu kadar özel hayatının da konuşulduğu her ne kadar tatsız olaylar yaşamış olsa da harika bir kariyer geçirdi.

Milli takımda kaptanlığa kadar yükselmiş ve basketbol adına yapmış olduğu büyük katkılarından dolayı bütün övgüleri hak eden Kutluay, şüphesiz her zaman basketbol severler için özel bir yetenek olarak anılacaktır. Başlangıçta söylediğim gibi profesyonel olduktan sonra önünüzdeki en büyük problemleri sorunsuz atlatmanız en önemlisidir. Yoksa “Medya” her zaman peşinizdedir…


Bu yazı Emre Turtura tarafından hazırlanmıştır.

Victory Dergi

Victory Dergi

VSPOR DERGİSİ

Tutkunu olduğumuz bu sevdaya delicesine ilerlediğimiz bu yolda sporun kitleleri tek bir noktada birleştirdiğine inanlardanız: Zafer (Victory). Sporda başarılı olmanın bir branşta kazanılan zaferin ne demek olduğunu en iyi anlayanlar belki de spor aşkına sahip olan insanlardır. Lebron James’in, Jordan’ın, Boliç’in, Sergen Yalçın’ın ve Kobe Bryant’ın kazandığı bir karşılaşma sonunda gösterdikleri reaksiyon insanlığın zafer kazanmaya ne kadar tutkulu olduğunu göstermektedir.

Abone Ol

Victory Dergi içerikleriyle ilgili e-posta bületinimize kaydolun!

victorydergi.com 2021 © Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Uygulama: Aksel Gültekin